The 489-P5-HI-A20-E is a generator management relay that is manufactured by GE Multilin as part of the 489 Generator Management Series. This relay has 5A phase CT secondaries and a HI control power of 90-300 VDC and 70265 VAC at 48-62 Hz.
ยี่ห้อ :
GEส่วนจำนวน :
489-P5-HI-A20-Eน้ำหนัก :
7.34 kgมิติ :
22x23x25cmประเทศต้นกำเนิด :
USAรหัส HS :
8537101190คำอธิบาย :
Generator Management Relay
489-P5-HI-A20-E
Brand:
Part Number:
Short Description:
Origin:
Condition:
Warranty:
GE
489-P5-HI-A20-E
Generator Management Relay
USA
100% New & Original
12 Months
<489-P5-HI-A20-E Description>
The 489-P5-HI-A20-E is a generator management relay that is manufactured by GE Multilin as part of the 489 Generator Management Series. This relay has 5A phase CT secondaries and a HI control power of 90-300 VDC and 70265 VAC at 48-62 Hz. The analog outputs on this relay are 4 to 20 mA. This 489-P5-HI-A20-E relay has an enhanced display with a larger LCD than the basic display generally serves as an upgrade from the 489-P5-HI-A20 basic display version. The 489-P5-HI-A20-E is the most installed relay in the 489 Generator Protection Series and as a result is a high demand relay.